HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2014. augusztus 25.

Norvégia a világbajnok – ifi-vb, Isztambul

A 2014-es ifivilágbajnokság csak a rájátszásban kezdődött. Az alábbiakban, több okból, a juniorok küzdelmének kieséses szakaszára koncentrálunk. Az okok szerteágazóak: nem zavarnak személyes szimpátiák, de ami ennél sokkal fontosabb, hogy itt vívták a legszínvonalasabb csatákat. (Meglátásom szerint a legjobb juniorcsapatok a legjobb szeniorokkal vívhatnának szoros meccseket, míg a legjobb serdülők a legjobb női csapatokkal. A legjobb lánycsapatok? Inkább hagyjuk.) (A világbajnok norvégok – a fotó a verseny hivatalos bulletinjéből való)
Kovács Gergely
2014. augusztus 18.

Negyeddöntős a magyar lánycsapat! – ifjúsági világbajnokság, Isztambul

Nagy hajrával beverekedte magát a legjobb nyolc közé a magyar U26-os lányválogatott az isztambuli ifjúsági világbajnokságon. A közvetlen rivális Tajvan ellen az utolsó előtti fordulóban elért 17,49–2,51 pontos siker után kimaradók voltak a magyarok, de nem tétlenkedtek, hanem erősen drukkoltak a lengyeleknek, hogy minél kevesebb pontot engedjenek a törököknek. Ezen a napon a szurkolás is ment: 2,29 század pont maradt a magyar előnyből, így számunkra a negyeddöntővel folytatódik a vb.
Mráz Máté
2014. augusztus 10.

Az igazi kulcslap

– Bocsánat, Főnök, sajnos rossz helyen voltak a kulcslapok – szólt szemét lesütve Munkatárs1 a mindig ideges Kisfőnökhöz. – A pikk és a treff király is az ász-dáma mögött volt. Így nem lehetett teljesíteni a felvételt – tette hozzá halkan.  
Varga István
2014. augusztus 6.

Bridzs, igazság, kupa

Az utóbbi években a Magyar Bridzs Szövetség honlapján többször is olvashattunk kritikus megjegyzéseket a Magyar Kupa jelenlegi lebonyolítási rendszerével kapcsolatban. A bírálók azt nehezményezték, hogy a lebonyolítás nem igazságos. Ezt a véleményüket arra alapozták, hogy a kupa főtábláján, az egyenes kieséses szakaszban nincs kiemelés, azaz nem a (mesterpontok száma alapján értelmezett) játékerő szerint kapnak ellenfelet a csapatok, hanem az előcsatározásokban, azaz a csoportmeccseken elért eredménytől függően.  
Varga István
2014. július 30.

Egy remek teszt

Ez egy szerfelett kedves, rendes cselekedet: egyes emberek, melyek vezetnek egy szervezetet, melyben rengeteg ember festett jelekkel verseng, s erre rendezkedett be, megkerestek egyes festettjeles embereket. Versenyteremben letettek egy rendesen megszerkesztett tesztet, s erre kellett, de nem, nem kellett, ehelyett lehetett felelnetek, emberek.  
Kelen Károly
2014. július 29.

Dzsémsz nélküli világ – Kuttner János (1951–2014)

„Ez van” – mondogatta Dzsémsz Gyurinak, a bátyjának az utolsó napokban. Ez van – akartam mondani a halálhírére, de csak káromkodni tudtam, átkozódni, ahogy szokás, hogy mindig, de tényleg mindig a legjobb srácot ragadja el közülünk a kór. Valami furcsa betegsége volt, az IMP-bajnokság utolsó fordulója után került kórházban, és egyre aggasztóbb volt a helyzet, nem tudta legyőzni a bajt, a múlt hét végén aztán befejeződött küzdelme a halállal.  
Bunth Ágnes
2014. július 27.

Irány Isztambul! – junior világbajnokság

Augusztus 13-án regisztrál lány csapatunk a 2014-es ifi világbajnokságra. Tavaly Wroclawban, az Európa-bajnokságon ötödik helyen végzett a csapat (Bekő Mária, Bekő Zsófia, Bunth Ágnes, Érsek Laura és Fischer Andrea – Nádasi Tibor (NPC), Magyar Ádám (coach)), és ezzel pont kvalifikálta magát az idei isztambuli vb-re. Az eddigi ötből csak az utolsó két Eb-n kvalifikálhattak lánycsapatok is a vb-re, de a magyarok korábban nem jutottak ki. Csapatunk Isztambulban a következő felállásban fog küzdeni: Bekő Mária, Bekő Zsófia, Érsek Laura, Fischer Andrea és Fischer Brigitta, valamint Honti László (NPC) és Mezei Katalin (coach).
Fischer Brigitta
2014. július 10.

Ifjúsági páros Európa-bajnokság, Burghausen

Opatija után az EBL következő világversenye Burghausenben lesz, itt a junioroknak rendeznek páros bajnokságot július 12. és 17. között. Négy különböző versenyszámban mérhetjük össze erőinket. Az első két nap vegyespáros verseny lesz, ide 47 pár nevezett, majd az azt követő három napban párhuzamosan három kategóriáé a főszerep: U26, U20 és U26 girls. Az U26-ba, ahol mi is indulunk Lázár Kornéllal (a vegyes mellett), 66 pár nevezett 22 országból, míg a másik két kategóriában 67, illetve 25 pár verseng a helyezésekért.
Kelen Károly
2014. július 3.

Történelmi lecke fiúknak (és lányoknak is)

Ezt a kérdést találtam az Európa-bajnokság bulletinjában: Mi köti őket össze, és mi közük a bridzshez? A) Magellan, Tasman és Armstrong. B) Nobel, Marconi és Baird. C) Chaucer, Händel és Voltaire. Nem jöttem rá, és utálnám, ha az olvasó meg simán megfejtené, ezért azonnal elárulom a megfejtést, amint befejeztem katonaévem egyik legjobb történetét.        
Kelen Károly
2014. július 2.

Partiról partira – 52. Európa-bajnokság, Opatija

Visszavonok mindent! Ugyan nekem elsőre is tetszett az új győzelmipont-számítás, de voltak kétségeim, hogy a hírekben érteni fogják, mi történik egy bridzsmeccsen. Kétségeim most is vannak, de már nem érdekel: micsoda izgalmakat hoz egy bajnokság végén, hogy folyamatosan látszik, hogyan döntheti el a verseny sorsát egyetlen meccspontnyi különbség. A női Európa-bajnokság utolsó fordulója előtt öt csapat már biztos lehetett abban, hogy kijut a Velence-kupára (a női vébére). Ez volt az állás: 1. Olaszország 284,63 pont, 2. Hollandia 282,89, 3. Anglia 280,65, 4. Franciaország 278,15, 5. Lengyelország, 265,72, 6. Törökország 254,73, 7. Dánia 252,66.